ZGAZOWANIE WĘGLA

headban_slim.jpg
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home » Konsorcjum » Partnerzy » Partnerzy Przemysłowi » KGHM
środa, 14 Kwi 2021
Email Drukuj PDF
Logo_KGHM_CMYK_7

KGHM Polska Miedź S.A. jest przedsiębiorstwem z ponad 45-letnią tradycją. Powstało w 1961 r. Począwszy od 12 września 1991 r., KGHM Polska Miedź S.A. jest spółką akcyjną. Od lipca 1997 r. jej akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

KGHM dysponuje własnym złożem rud miedzi i własną zintegrowaną strukturą produkcyjną, w której skład wchodzą trzy kopalnie, trzy huty miedzi oraz oddziały wspomagające działalność podstawową. W zakładach Polskiej Miedzi zatrudnionych jest ponad 18 000 pracowników, a w spółkach zależnych, tworzących Grupę Kapitałową KGHM, zatrudnionych jest kolejnych 10000 osób.


Podstawowa działalność KGHM Polska Miedź S.A. koncentruje się na produkcji miedzi i srebra. W ostatnich latach wielkość produkcji miedzi ustabilizowała się na poziomie 500 - 550 tys. ton rocznie. Rocznie KGHM Polska Miedź S.A. produkuje ponad 1200 ton srebra metalicznego.


W światowych rankingach producentów metali KGHM Polska Miedź S.A. znajduje się na:
•    siódmym miejscu wśród producentów miedzi rafinowanej,
•    drugiej pozycji wśród wytwórców srebra.


Wizją KGHM Polska Miedź S.A. jest dołączenie do grupy dużych, globalnych producentów miedzi, poprzez zwiększenie produkcji miedzi do ok. 700 tys. ton.

Zadanie badawcze „Opracowanie technologii zgazowania węgla dla wysokoefektywnej produkcji paliw i energii elektrycznej” finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pt.: „Zaawansowane technologie pozyskiwania energii”.

brlogo