ZGAZOWANIE WĘGLA

headban_slim.jpg
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home » Project » Tematy Badawcze » Temat Badawczy 3
Wednesday, 14 Apr 2021
E-mail Print PDF
There are no translations available.

Obszar 3.4. Opracowanie procedur lokalizacji generatora pilotowego, w tym zagadnień prawnych i bezpieczeństwaZe względu na stopień skomplikowania przedsięwzięcia oraz brak technicznych możliwości szczegółowego rozpracowania parametrów i własności złoża węgla i jego otoczenia w miejscu, gdzie generator będzie założony, konieczna jest szeroka analiza zagadnień z tym związanych, nie tylko w aspekcie technicznym i środowiskowym, lecz również prawnym i obejmującym bezpieczeństwo. Dlatego w oparciu o analizę aktów prawnych z zakresu ochrony środowiska, górnictwa, geologii, budownictwa, bezpieczeństwa i higieny pracy, opracowane zostaną procedury wspomagające proces umożliwiający budowę gazogeneratora podziemnego oraz infrastruktury związanej z jego obsługą. W realizacji pracy GIG będzie wspomagany przez pracowników KHW S.A. jak również Wyższy Urząd Górniczy oraz Centralną Stację Ratownictwa Górniczego.


W obszarze tym występuje tylko jedna część tematu badawczego, tj.:

- Część tematu badawczego nr 3.4: Opracowanie procedur lokalizacji generatora pilotowego, w tym zagadnień prawnych i bezpieczeństwa (GIG).

Page 5 of 8

The task of research, "Development of coal gasification technology for high production of fuels and electricity" funded by the National Center for Research and Development within the strategic program of research and development: "Advanced energy generation technologies".

brlogo